Ühiskoolitus 11. novembril 2023 – koos on parem

Korraldame liikmete ühiskoolituse laupäeval, 11. novembril 2023 Lõuna-Eestis. Oodatud on kõik huvitatud liikmed kõigist osakondadest. Koolituse teemaks on „ Väärikas vananemine. Bioloogiline ja sotsiaalne vanus. Elukombed, toit ja uni. Mälu treenimine". Lektoriks on psühholoog ja nõustaja  Toivo Niiberg  MSc. Ühise koolituse korraldamine, millest võtavad osa liikmed erinevatest ettevõtetest, võimaldab osavõtjatel kasvõi korraks aeg maha võtta ja ka omavahel suhelda ja arutada, olgu siis tööteemasid või muud huvitavat.

Arenguseminar 2023. aastal

Iga-aastaseks traditsiooniks on kujunenud volikogu liikmete laiendatud koosseisuga koolitus, kaasates huvitatuid osa võtma kõigist osakondadest. Seekordsel kevadkoolitusel 31.märtsil ja 1.aprillil oleme võtnud teemaks üha rohkem inimesi puudutava ja probleeme põhjustava stressi, pinge ja väsimusega toimetuleku, une vajalikkuse  ja selle tekitamise teema. Erinevaid olukordi aitab lahti mõtestada, analüüsida ja nõu ning soovitusi anda psühholoog, ajakirjanik ja kirjanik Toivo Niiberg MSc.

Metsatöötajate ametiühing: Madis Kallase otsus RMK raiemahte järsult vähendada on kahetsusväärne

PRESSITEADE 

23. veebruar 2023


Keskkonnaminister Madis Kallase ainuisikuline otsus vähendada järsult juba sellel aastal raiemahte riigimetsas on kahetsusväärne, kommenteerib Eesti Metsatöötajate Ametiühing."Oleme korduvalt juhtinud tähelepanu, et raiemahtude vähendamine seab ohtu töökohad Kesk- ja Lõuna-Eestis. Kurb on kuulda, et keskkonnaminister Madis Kallas ja majandus- ja taristuminister Riina Sikkut nimetavad seda demagoogiaks," ütles ametiühingu juhatuse liige Rein Rosenberg. "Töötajate poolt vaadates on tegemist igati reaalse olukorraga, mida on ministeeriumi hoonest ehk raske mõista. Ent metsa- ja puidutööstus on just tõmbekeskustes väljaspool üks olulisemaid tööandjaid."Rosenbergi sõnul on just riigimetsa raiemaht sektori jaoks oluline toormeallikas, mida erametsadel on raske asendada."Esiteks on riigimetsa puit oluliselt kvaliteetsem ja seda ajaloolistel põhjustel - RMK hallatavad metsad on olnud hästi majandatud juba enne esimese Eesti Vabariigi aega ning see tagab, et sealt pärit kasepuit sobib vineeritööstusesse, männipuit nii mööbli- kui ka ehitusdetailide tootmiseks - need on olulised tööd andvad sektorid. Erametsade majandamine on alati olnud rohkem kaootiline ning sealt saab väärindamiseks sobivat puitu oluliselt vähem," ütles Rosenberg."Teiseks tagab riigimetsa ühtlane raiemaht selle, et tooraine on kodumaisele tööstusele kättesaadav ka siis, kui erametsaomanik majanduslikel põhjustel metsa ei raiu. See annab tööstustele kindlustunde ka keerulistel aegadel ning võimaldab alles hoida tootmismahte ja töökohti," lisas ta.Metsatöötajate ametiühing on korduvalt keskkonnaministri ja valitsuse tähelepanu juhtinud asjaolule, et metsanduses peavad otsused olema pikka perspektiivi ning sotsiaalmajanduslikke mõjusid arvestavad.